Про школу

Криворізька міська школа мистецтв № 2 розташована в самому центрі Центрально-міського району м. Кривого Рогу в мальовничому куточку вулиці Свято-Миколаївської . Школа є осередком культурного життя району та міста. В ній працюють прекрасні, висококваліфіковані педагоги віддані своїй справі, які виховали не одне покоління талановитих учнів, багато переможців міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів.

Історія школи бере свій початок з часів відкриття у 1936 році першої державної музичної студії у м. Кривому Розі. Чудові традиції початкової мистецької освіти дбайливо зберігаються  та розвиваються у школі протягом всіх років її діяльності.

У школі створені сприятливі умови для реалізації творчих здібностей кожного учня та професійного становлення викладачів. Синтез усіх видів мистецтв, взаємопроникнення, взаємозбагачення, поєднав у собі академічні, народні та сучасні форми різнобічного мистецького розвитку дитини.

Ми пишаємось своєю школою, своїм минулим, традиціями та теперішніми здобутками.

Випускники школи, які стали професійними митцями, прославляють вітчизняну культуру не тільки у місті, у нашій країні, але й у різних куточках світу.

Наші учні постійно приймають участь у фестивалях та конкурсах різного рівня (від міських, обласних до всеукраїнських, міжнародних) та стають лауреатами і дипломантами цих конкурсів, примножуючи славні досягнення школи.

 

У школі працюють чотири відділення:

 

1 музичне відділення, яке складається з шести відділів:

  • фортепіанний відділ
  • відділ народних інструментів (баян, акордеон, бандура, домра,   гітара)
  • відділ струно-смичкових інструментів ( скрипка, віолончель)
  • відділ духових та ударних інструментів (флейта, кларнет, труба,тромбон, саксофон, ударні інструменти)
  • вокально-хоровий відділ (класичний та естрадний вокал)
  • відділ музично-теоретичних дисциплін

 

2 відділення образотворчого мистецтва;

3 відділення хореографії:  класичний танець, сучасний спортивний танець

4 дошкільна група загально-естетичного розвитку дітей  «Дзвіночок» - це групи, що працюють на  засадах самоокупності: хореографія, образотворче мистецтво, англійська мова.

 

Музичне відділення. На музичному відділенні навчається 300 учнів.  

Крім індивідуальних занять на музичному відділенні  успішно працюють учнівські творчі колективи: духовий оркестр, хор учнів старших класів  та хор учнів молодших класів, оркестр народних інструментів, ансамбль бандуристів, камерний оркестр, ансамбль скрипалів, ансамбль віолончелістів, вокальний ансамбль, ансамбль мідних духових інструментів, ансамбль дерев’яних духових інструментів, ансамбль саксофоністів, а також 7 ансамблів малих форм, які очолюють досвідчені висококваліфіковані спеціалісти. Навчання грі на всіх музичних інструментах проводиться за 6 та 8-річною програмами (в залежності від віку дитини). На вокальному відділі існують два напрямки: класичний та естрадний спів. Учні музичного відділення щороку стають лауреатами міських, обласних , всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів:  "Юний віртуоз", "Квітневі зірки", "Дніпровські зорі", "Музичний калейдоскоп", "Срібний дзвін", "Джаз і юність", "Провесінь", "Україна моя", "Сузір’я талантів", «Акорди Хортиці» та багато інших.

Викладачі та учні приймають активну участь в районних та міських концертах , ведуть активну шефську роботу в загальноосвітніх середніх школах, дитячих садочках та на підприємствах.

 

Відділення образотворчого мистецтва. На відділенні навчається 120 учнів. Навчання проводиться за програмою художньої школи по всіх основних напрямках образотворчого мистецтва: малюнок, живопис, композиція, скульптура, історія мистецтв. Учні відділення приймають активну участь в міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках, конкурсах та стають переможцями цих творчих змагань.

 

Хореографічне відділення. На відділенні навчається 130 учнів. Програма навчання розрахована на 6-8 років в залежності від віку дітей, які вступають до 1 класу. В програмі заняття з різних напрямків хореографічного мистецтва: класичний танець, народний танець, сучасний танець, гімнастика, постановка концертних номерів. Крім цього є предмет освітнього циклу - історія хореографічного мистецтва. Хореографічні колективи школи «Фантазія», «Грація» постійно приймають участь та перемагають у міських, регіональних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях і конкурсах.

 

Дошкільна група загально-естетичного розвитку дітей  «Дзвіночок».

В школі  у 1997 році було створено, на засадах самоокупності, відділення загально - естетичного виховання для дітей віком 3,5 – 6 років. Заняття на цьому відділенні проводяться за програмою створеною викладачами школи мистецтв по всіх основних напрямках: малювання, хореографія, вокал, музичний інструмент, а також за бажанням батьків були відкриті заняття з англійської мови. Унікальність цього відділення  по-перше - у віці дітей, по-друге - педагогічний колектив школи не нав'язує батькам перелік обов'язкових предметів та напрямок розвитку їх дитини. Батьки самі,  або за допомогою викладача, спираючись на індивідуальні можливості дитини, складають перелік предметів за якими буде навчатися дитина, оскільки групи невеликі (всього 7- 8 учнів, а в групі хореографії 10-12 учнів) це дає можливість мобільно створювати протягом року групи для занять дітей та приділяти максимум уваги кожній дитині, що підвищує результативність навчання.  Контингент учнів групи складає 200 учнів.

© 2021, Криворізька школа мистецтв №2