Історія

Школа мистецтв № 2 почала своє існування в 30 роках минулого століття (перші офіційні данні з 1936 року), як музична студія. На жаль під час другої світової війни , коли було окуповано Кривий Ріг, документи про роботу школи були втрачені, залишилися лише спогади працівників та поодинокі фрагменти документів. Офіційно школа почала свою роботу  після визволення Кривого Рогу від загарбників, а саме у  вересні 1944 року, як вечірня музична школа № 1 для дорослих і працювала разом з дитячою музичною школою № 1.

Засновникам школи довелося подолати немало труднощів: не було належного приміщення, не вистачало кваліфікованих викладачів, музичних інструментів, обладнання.

Школа була розміщена в не пристосованому приміщенні із 10 кімнат, раніше зайнятих майстернями середньої школи № 8.

Із усього міста викладачами збиралися музичні інструменти і часто вони були не в робочому стані, тоді  із двох – трьох  інструментів складався один. Але все це не злякало першого директора школи Попелик Мелісію Петрівну (1944-1952р.р.),  яка разом з викладачами - ентузіастами Гладштейн К.М., Сандомирською М.А., Камінською В.М., Соловейчик Ф.С., Лаухіною Л.П. проявили наполеглевість та великі організаторські здібності і почали перший навчальний рік. В школу прийшло навчатися біля 50 учнів. На той час працювали класи:  духових інструментів, акордеону, баяну, скрипки, вокалу і фортепіано.

В післявоєнний період школа стала початком музичної освіти на Криворіжжі, а також базою для створення в місті музичних шкіл та музичного училища.

У різні  роки школу очолювали:

З 1952 по 1961 рік школу Ромасенко М.І.

В 1961 році школа отримала окреме приміщення і почала самостійно працювати під керівництвом директорів:

З 1961 по 1962 рік – Столєтній В.Є.

З 1962 по 1963 рік – Колодяжний А.І.

З 1963 по 1967 рік – Корнієнко В.З.

З 1967 по 1970 рік – Зайцев Ю. І., випускник Київської Державної консерваторії імені П.І. Чайковського.

З 1970 по 2002 рік – Довгаль В.І., випускник музичного факультету Криворізького педагогічного університету.

З 2002 по 2003 рік – Остроушко Н.А., випускниця Петербурзької консерваторії.

З 2003 по теперішній час – Тронь О.С., випускниця Київської Державної консерваторії імені П.І. Чайковського.

 

Заступниками директора з навчальної роботи працювали:

З 1952 по 1970 рік – Борисенко Г.Є.

З 1970 по 1992 рік – Зубкова Л.К.

З 1992 по 1999 рік – Білова Є.М.

З 1999 по 2003 рік – Остроушко Н.А.

З 2003 по 2008 рік – Довгаль В.І.

З 2008 по 2010 рік- Таганова Н.В.

З 2010 по 2013 рік- Мороз О.Ф.

Зараз заступником директора з навчальної роботи працює – Шевлякова Ксенія Романівна.

У 1965 році на базі Вечірньої музичної школи № 1 для дорослих була відкрита Дитяча музична школа № 9, а в 1992 році дитяча музична школа

№ 9 та вечірня музична школа № 1 для дорослих  реорганізовані в  Криворізьку міську школу мистецтв № 2.

 

За всі роки роботи школи її закінчили більше 5,5 тисяч учнів. Біля 800 випускників закінчили середні та вищі музичні навчальні заклади, і зараз працюють викладачами консерваторій, музичних училищ і музичних шкіл України та за її межами. В нашому місті немає такого закладу культури де б не працювали випускники школи мистецтв № 2.

Серед випускників школи немало видатних музикантів, лауреатів конкурсів,  керівників закладів культури, а саме:

  • Анатолій Білоножко - заслужений артист України;
  • Віктор Колесник – заслужений артист України;
  • Євдокія Боровська – заслужена артистка України, солістка Київського оперного театру;
  • Валентина Васильєва - заслужена артистка України, солістка Одеського оперного театру;
  • Зайцев Ю.І. – в минулому начальник управління культури в м.Дніпропетровську, потім директор оперного театру.
  • Шульженко А.Н. – засновник музично-педагогічного факультету Криворізького   педагогічного університету;
  • Щуйко О.І. – в минулому директор ДМШ № 11
  • Волощук Л.М. – в минулому директор ДМШ № 4 м.Дніпродзержинська;
  • Павло Амелін – лауреат міжнародного конкурсу (Одеська консерваторія), викладач  Криворізького музичного коледжу;
  • Ірина Шитікова – солістка Новосибірського театру оперети;
  • Анатолій Рожко – соліст Одеського оперного театру;
  • Віталій Ведмицький – керівник ансамблю народних інструментів Київської  філармонії;
  • Литвиненко В. – заслужений працівник культури;
  • Балабас Наталія – кандидат мистецтвознавства (Київська філармонія);
  • Соколовська Наталія – солістка Криворізького музично-драматичного театру ім Т. Шевченка;
  • Громченко В.В. - проректор з наукової роботи Дніпропетровскої академії музики ім.М.Глінки, кандидат мистецтвознавства, доцент;
  • Коваленко С.А. - викладач  Криворізького  музичного коледжу.

 

Колектив школи виховав багато талановитих педагогів різних поколінь, які своєю працею, творчістю, сприяють успішному продовженню і розвитку його традицій. Це насамперед  Шильман С.І., Амелін В.П., Олійник П.А., Столетній В.Ю., Борисенко Г.Ю., Малихін В.О., Строганова С.Б.,  Ткач Г.С., Орел Н.С., Зубкова Л.К., Іванова Л.М., Литвиненко О.С., Коровко В.І., Кривенко В., Шевченко Ю., Волошина В., Савченко А., Лихошерст А. та багато інших.

Враховуючи потреби часу, пов'язані з тим, щоб діти мали змогу одержати найбільш широке музично-естетичне виховання, в 1992 році школа була реорганізована в школу мистецтв № 2. Тепер у школі працюють три  великих відділення: образотворчого мистецтва, хореографічне, музичне, яке складається з фортепіанного відділу, відділу народних інструментів, відділу струнно-смичкових інструментів, відділу духових інструментів, вокально-хорового відділ, теоретичного відділу.

Контингент школи складає 780 учнів. Відкритий філіал школи мистецтв у мікрорайоні Всебратське, де навчається 117 учнів.

           

Група естетичного виховання. В школі  у 1997 році було створено на засадах самоокупності, у своєму роді унікальне   відділення естетичного виховання для дітей віком 3-5 років, заняття на цьому відділенні проводяться за програмою створеною викладачами школи мистецтв по всім основним напрямкам: малювання, хореографія, вокал, вокально-естрадний ансамбль, музичний інструмент, а також за бажанням батьків були відкриті заняття з англійської мови та підготовка до школи. Унікальність цього відділення  по-перше у віці дітей, по-друге педагогічний колектив школи не нав'язує батькам перелік обов'язкових предметів та напрямок розвитку їх дитини. Батьки самі  або за допомогою викладача спираючись на індивідуальні схильності дитини складають перелік предметів за якими буде навчатися дитина, оскільки групи невеликі (всього 7- 8учнів) це дає можливість мобільно створювати протягом року групи для занять дітей та приділяти максимум уваги кожній дитині, що підвищує результативність навчання.

Контингент учнів самоокупної групи складає 239 учнів.

 

Музичне відділення складається з фортепіанного відділу, відділу народних інструментів, струнно-смичкових інструментів, духових інструментів , вокального відділу, відділу теоретичних дисциплін. На музичному відділенні працюють учнівські колективи: оркестр народних інструментів, ансамбль бандуристів, камерний оркестр, два ансамблі скрипалів, ансамбль віолончелістів, концертний та учбовий хори, два вокальних ансамблі (молодших класів та групи естетичного виховання), а також 7 ансамблів малих форм. Навчання грі на всіх музичних інструментах проводиться за 6 та 8-річною програмами (в залежності від віку дитини). На вокальному відділі існують два напрямки: класичний та естрадний спів. Учні музичного відділення щороку стають лауреатами міських, обласних та всеукраїнських конкурсів та фестивалів:  "Юний віртуоз", "Квітневі зірки", "Дніпровські зорі", "Музичний калейдоскоп", "Срібний дзвін", "Джаз і юність", "Провесінь", "Україна моя", "Сузір’я талантів", «Акорди Хортиці» приймають активну участь в районних та міських концертах , ведуть активну шефську роботу в загальноосвітніх середніх школах, дитячих садочках та на підприємствах.

 

Відділення образотворчого мистецтва. Навчання на відділенні проводиться за програмою художніх шкіл по всіх основних напрямках образотворчого мистецтва: малюнок, живопис, композиція, скульптура, історія мистецтв. Учні відділення приймають активну участь в міських, обласних та всеукраїнських та міжнародних виставках, конкурсах та стають переможцями цих конкурсів.

 

Хореографічне відділення. Програма навчання на відділенні розрахована на 6-8 років в залежності від віку дітей, які вступають до 1 класу. В програмі заняття з різних напрямків хореографічного мистецтва: класичний танець, народний танець, історико-побутовий танець, гімнастика, постановка концертних номерів. Крім цього є предмет освітнього циклу - історія хореографічного мистецтва. Хореографічний колектив школи постійно приймає участь та перемагає у міських, регіональних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях і конкурсах.

 

Наша школа мистецтв № 2  являється осередком культурного життя району та міста. В ній працюють прекрасні, висококваліфіковані педагоги віддані своїй справі, які виховали

Викладачі, об’єднані високим мистецтвом музики, плідно працюють для досягнення головної мети – розвитку особистості дитини, реалізації їх творчих здібностей і можливостей, виховання художнього смаку в контексті духовно-моральних та естетичних ідеалів сучасного суспільства

 

Залучаючи молодь до розуміння краси та бажання жити за її законами, школа піднімає престиж мистецтва, культури і виховання в цілому. Вона наче сонячна нота тепла і добра звучить із центру старого міста, і з вікон школи та сердець тих, хто тут працює.

© 2024, Криворізька школа мистецтв №2