Духові та ударні інструменти

Духові інструменти належать до класу найпрекрасніших музичних інструментів, що були створені руками людства. Володіючи чудовим тембром, схожим с людським голосом, що з перших звуків захоплює слухача, безперервною ліричною кантиленою, виразною артикуляцією та великими віртуозними можливостями, вони у всі часи, всіх народів, займали провідне місце в музичній культурі.

Вченими доведено, що гра на духових інструментах зміцнює і оздоровлює систему дихання. Помічено також, що метушливі та нетерплячі діти, які навчаються гри на духових інструментах стають спокійнішими та врівноваженими.

 

Історія відділу духових інструментів почалася з відкриттям школи, тоді існували лише окремі класи.   В 2003 році був створений повноцінний відділ духових та ударних інструментів. В різні роки відділ очолювали: Садохін М.Г., Верещагіна Л.Я., Кудінов М.В. Саме вони заклали надійний  фундамент для подальшого розвитку виконавства на духових та ударних інструментах.

 

Сьогодні на відділі успішно працюють такі висококваліфіковані викладачі, як:

Шевляков О.О. – завідувач відділом, викладач по класу кларнета, керівник та диригент духового оркестру;

Шевлякова К.Р. - викладач по класу саксофону та флейти;

Онянов В.С. – викладач по класу ударних інструментів;

Онуфрієнко В.В. - викладач по класу кларнета;

Литвиненко С.П. – викладач по класу тромбона;

Караповський Е.І. - викладач по класу труби;

Голенков М.І. - викладач по класу туби;

Овчинников М.І. - викладач по класу труби;

Гриценко В.І. - викладач по класу валторни.

 

За роки існування відділу було виховано чимало талановитих музикантів, які зараз продовжують професійне навчання у вищих навчальних закладах, стали солістами оркестрів: Мустафін О., Попов О., Фраймович В., Молчанова О., Полянин Е., Єзепчук Р., Винниченко А., Винниченко О., Сьомін Є., Бриж В. Відділ пишається своїми випускниками, які займаються викладацькою та науковою діяльністю у вищих навчальних закладах: Громченко В.В. – проректор з наукової  роботи Дніпропетровської академії музики  ім.М. Глінки, кандидат мистецтвознавства, викладач по класу кларнета, доцент; Коваленко С.П. – викладач по класу труби в Криворізькому обласному музичному коледжі.

 

Особлива увага на відділі приділяється колективному музиченню, що залучає дітей до працьовитості, організованості, дисципліни, почуття відповідальності, як перед  своїми друзями, так і перед слухачами.

 

Зараз на відділі працюють такі колективи:

  • Ансамбль мідних духових інструментів (керівник Овчинніков М.І.);
  • Ансамбль дерев’яних духових інструментів (керівник Шевляков О.О.);
  • Квартет саксофоністів (керівник Шевлякова К.Р.);
  • Ансамбль ударних інструментів (керівник Онянов В.С.)

І звичайно, гордістю не тільки відділу, а і школи є духовий оркестр (керівник Шевляков О.О.), який є прикрасою кожного концерту школи, він виступає на різних майданчиках міста, приймає участь і стає лауреатом конкурсів та фестивалів від міського рівня до міжнародного.

 

Завдяки вдумливій, цілеспрямованій і кропіткій роботі всього відділу, значно підвищився рівень виконавської майстерності. Учні відділу духових та ударних інструментів приймають активну участь та стають переможцями міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів у різних містах нашої країни, та за її межами: «Чарівна флейта», «АКОРДИ ХОРТИЦІ», «Музичний калейдоскоп», «Міжнародний конкурс виконавців на духових інструментах ім. В.Антоніва та М.Закопця» (м. Львів), Всеукраїнський конкурс виконавців на духових та ударних інструментах пам'яті Миколи Тимохи (м. Київ), «Співограй», «Червона калина», «Дніпровські сурми», «Горизонти джазу» та багато інших.

Викладачі відділу працюють за програмами затвердженими Міністерством культури України та за сучасними  методиками, які визнані у всьому світі провідними фахівцями духового мистецтва.

 

 

© 2021, Криворізька школа мистецтв №2