Фортепіано

Клас фортепіано розпочинає свою історію від дня заснування школи у 1936 році, що на той час називалась Музична студія і був фундаментальним професійним та творчим базисом мистецької освіти міста. За роки існування відділ набув гарні музично-педагогічні традиції, а у сьогоденні демонструє сучасність художньо-творчого світогляду. На початку своєї діяльності він складався із 2 викладачів та 15 учнів. На сьогоднішній день його кількість становить 11 викладачів та 110 учнів.

Робота фортепіанного відділу різнопланова. Це і навчальна робота, яка складається з навчально-методичної та концертної діяльності, та позакласна робота, яка має дуже широкий спектр діяльності.

Біля витоків відділу стояли відомі Криворізькі викладачі-піаністи: С.Шильман, С.Фрейндляндер, А.Сандомирська, Л.Зубкова, Л.Карамушко, Т.Зайцева. В різні роки очолювали роботу відділу завідувачі : С.Фрейндляндер, Л.Зубкова, Л.Карамушко, Є.Білова, Н.Орел.  Зараз фортепіанний відділ очолює викладач вищої категорії В.Коробкіна. На відділі працюють висококваліфіковані викладачі та концертмейстери: Л.Зубкова, Н.Остроушко, Н.Таганова, Н.Шильман, Л.Артюхова, О.Піддубна, І.Михайлішена, О.Литвиненко, І.Федорова, С.Савранська, О.Кірчанова.

 

 

Концертмейстери відділу плідно співпрацюють та є надійними помічниками викладачів всіх відділів школи: відділ струно - смичкових інструментів, народного відділу, вокально-хорового відділу, відділу духових та ударних інструментів.   

Робота відділу направлена на музично-естетичний розвиток учнів, виховання музичного смаку та розкриття творчих здібностей і виховання майбутні професіоналів. З цією метою постійно проводяться тематичні концерти для батьків та учнів, різноманітні творчі конкурси, виховні години.

Викладачі з великою відповідальністю і терпінням відносяться до улюбленої справи. Вони відрізняються вимогливістю (як до учнів, так і до себе), справедливостью, чуйністю, увагою. Викладачі постійно працюють над собою, знаходяться у стані творчого пошуку. Час диктує нові погляди і потреби. Вони залучають учнів до творчої фантазії, навчають розуміти думку великих класиків та народну пісню. З метою виявлення талантів викладачі відділу заохочують дітей до участі у конкурсах різних рівнів – від загальношкільних до міжнародних: «Азбука юного піаніста», «Осіння феєрія», «Новорічна феєрія», «Червона калина», «Музика кохання», «Акорди Хортиці» та інші. Конкурси розвивають учнів і загартовують, допомагають виявити прихований потенціал дитини.

Крім індивідуальних уроків фортепіано, учні відвідують уроки хору, сольфеджіо, музичної літератури, виступають учасниками та солістами вокальних та інструментальних ансамблів.

Не всі учні після закінчення школи стають професіоналами, але всі отримують належне знання, щоб стати освіченими і активними слухачами музики, наповнювати концертні зали, ставати організаторами або учасниками аматорських колективів. Так в різні роки яскраві випускники відділу обрали музично-професійний шлях:  С.Шильман, П.Амелін, К.Полушина, І.Кравцов, В.Кривенко, Н.Балабас, О.Аракелян, О.Починок та багато інших.     

Музика -  це міжінтернаціональна мова людства. Вона надихає, підносить до висот і кидає у розпач, виховує, впливає на розумову діяльність, надихає на подвиги. Вплив музики на людину багатогранний, а на маленьку людину особливо…

© 2024, Криворізька школа мистецтв №2