Теоретичне відділення

Метою музичного виховання є різнобічний розвиток музичних здібностей, прищеплення любові до музики. Це можна здійснити за допомогою комплексу музичних дисциплін серед яких безперечно важливу роль відіграють теоретичні предмети – сольфеджіо, музична література. 

 

Теоретичний відділ школи мистецтв № 2 має багаторічну історію. Становлення та розвиток його здійснювали викладачі :

Шлендикова (Бишенко) Ж.К., Мирзіна І.Ф., Полій О.В., Карлова О.А., Рибачук О.В., Лисенко В.С.

Зараз  на теоретичному відділі працюють висококваліфіковані викладачі, які підтримують та розвивають традиції відділу, мають багатий педагогічний досвід: Н.С.Шапкіна, Ю.Д.Шапкіна, Г.В.Рибачук, Т.О.Шапкіна.

На уроках сольфеджіо багато уваги приділяється розвитку музичного слуху, музичного мислення, розвиваються навички чистого інтонування, вивчається та ретельно проробляються елементи теорії музики.

Музична література – це предмет, що вивчається у середніх та старших класах. Діти вивчають біографії видатних композиторів, слухають та аналізують музичні твори, що складають золотий фонд світової класики. Вчаться розуміти музику.

Учні старших класів постійно приймають участь в міських олімпіадах з сольфеджіо та музичної літератури; міжнародних конкурсах «Мій світ мистецтво» м. Харків; «Акорди Хортиці» м. Запоріжжя  та інші, де займають призові місця.

Кожен кабінет з теоретичних дисциплін має гарне технічне оснащення, багаті медіатеки, які допомагають викладачам вести плодотворно і цікаво уроки на сучасному рівні.

На базі нашої школи неодноразово проводились засідання міських секцій викладачів теоретичного відділу, а саме, майстер-класи Сіротіної Т.Б. (автор підручника з сольфеджіо); Єпімахової О.А. (автор «Фольклорного сольфеджіо» та співавтор державної програми з сольфеджіо); лекції Скуратовського В.І. (композитор та музикознавець).

Викладачі теоретичного відділу виховують в учнях почуття краси і гармонії. Постійна модернізація навчального процесу, активна участь в конкурсах, олімпіадах і фестивалях, а також концертно-просвітницька діяльність, роблять життя відділу яскравим, плідним і захоплюючим.

© 2021, Криворізька школа мистецтв №2