Основне завдання відділення полягає в естетичному і художньому розвитку дитини, як з метою професійної орієнтації, так і з метою підвищення загального культурного рівня учнів. Відділення дає загальну базову художню освіту, заохочує до мистецтва, виховує у дітей естетичний смак на кращих зразках національного та світового мистецтва.
Художнє відділення було відкрито на базі музичної школи у 1992 році. На відділені навчається 160 учнів. Вони оволодівають знаннями з рисунку, живопису, композиції скульптури та історії образотворчого мистецтва. Класи оснащені сучасними технічними засобами, наочним приладдям та посібниками.
На відділені працюють: Головіна О.В. – завідувач відділення, Соловей О.В., Мосєєва О.В., Ткачова О.Г., Черевко Т.П. Це самовіддані, творчі, висококваліфіковані викладачі, що назавжди пов’язали своє життя з мистецтвом, разом з учнями переживають радість перемог і гіркоту поразок, вчать вихованців долати труднощі і не зупинятися на досягнутому.
Таланти наших учнів реалізовуються через участь у міських, регіональних, всеукраїнських і міжнародних конкурсах з живопису, композиції, скульптури. Тут учні демонструють високий рівень знань, умінь та навичок. Вони систематично приймають участь та стають переможцями таких конкурсів та фестивалів, як: «Скарби Криворіжжя», «Червона калина», «Підводні фантазії»,: «Собори наших душ», «Сонцерід», «Олівець-малювець», «На крилах творчості» та багатьох інших.
(ФОТО переможців )
Прідтвердженням високого рівня навчання в школі є те, що учні художнього відділення продовжують навчання у вищих навчальних закладах за відповідним профілем спрямування: Київська національна академія образотворчого мистецтва і архітектури – Турко К., Державний Вищий навчальний заклад Придніпровська Державна академія будівництва та архітектури – Ключенко М., Мальцев В., Хабаровський національний університет – Орел Д., Криворізький Державний університет – Старостін О., Суровцева Г., Ринкіс Т., Шевченко Ю., Горбатенко М., Кисельова М.,та багато інших.
Лауреатом відзнаки Криворізького міського голови для обдарованих дітей і молоді стали: Лиса В., Тисяченко П., Горовенко В., Передерій С., Баратюк Г., Баратюк А.
Персональні виставки робіт «Слово про спадщину» на базі Криворізького історико - краєзначого музею виставляли учні викладача Головіної О.В.: Передерій С., Гончаренко П., Бесалов Т., Шарапова Д.
Художнє відділення пишається своїми випускниками, які стають на шлях професійної творчості та викладацької діяльності . Один із них - Пильник Р., К який працює в Криворізькому педагогічному університеті - завідувач кафедри «Образотворчого мистецтва», Старостін О., Крестніков А. та багато інших.
На відділенні постійно функціонує художня галерея, де експонуються роботи учнів, а найкращі з них виставляються у виставковому залі нашого міста.
(ФОТО робіт)
На сьогодні художнє відділення школи мистецтв надає різнобічну початкову художню освіту, яка здійснюється в напрямках образотворчого мистецтва. Навчання проводиться за навчальними програмами, розробленими Міністерством культури України та програмами , розробленими викладачами відділу.
На заняттях зі скульптури учні набувають знання, які сприяють вихованню в в них поваги до традицій свого народу та інших культур.
Викладач сприяє опановуванню учнями різних технік, розвиває творчі здібності майбутніх скульпторів та архітекторів, вони набувають досвіду образотворення в самостійній роботі.
На художньому відділенні вивчається з найцікавіших і найзмістовніших предметів - історія образотворчого мистецтва за програмою і підручником, створеними саме для нашої школи мистецтв.
Предмет охоплює період від первісного мистецтва до сучасного образотворчого мистецтва: античне мистецтво, стародавня ікона, мистецтво італійського Відродження та новітні художні течії європейського мистецтва, кращі твори українських та зарубіжних митців.
Доступні тексти з кольоровими ілюстраціями, написані спеціально для дітей, різноманітна наочність та сучасна техніка, спрощена та цікава для дітей методика контролю надають урокам сучасного характеру, допомагаючи виконати головне завдання – виховати у учнів художній смак та надати початкову освіту мистецтвознавця.