Народні інструменти

Основним завданням та метою роботи відділу народних інструментів (баян, акордеон, домра, бандура, гітара) є виховання і надання ґрунтовних професійних знань, навичок гри на вибраному музичному інструменті.         

Відділ народних інструментів працює з моменту відкриття школи в 1936 році, що на той час називалась музичною студією для робітничої молоді. Історію відділу започаткували класи баяну та акордеону, а пізніше приєднались класи домри, гітарибандури.

У різні роки відділ очолювали: Кудінов В.Г., Малихін В.О., Тронь О.С., Золотарьова С.М.

Відділ сьогодні живе насиченим творчим життям. Натхнення та енергія викладачів, їх відданість своїй справі дають надію, що у майбутньому славні традиції відділу збережуться та примножаться.

Викладачі дбають, щоб кожна дитина, яка навчається на відділі, змогла розкритися, як творча індивідуальність. 


На відділі працюють викладачі:

Тронь Валерій Миколайович – завідувач відділу

Довгаль Вячеслав Іванович

Лутцева Тетяна Олексіївна

Панчеліна Маргарита Миколаївна

Шапкіна Тетяна Олександрівна

Аксаков Євген Володимирович

Тронь Ольга Степанівна

Іванова Людмила Миколаївна

Казакова Світлана Миколаївна

Крутянкова Наталя Олександрівна

та концертмейстери:

Таганова Наталя Володимирівна

Федорова Ірина Станіславівна

Михайлішена Ірина Валеріївна

Будучи палкими ентузіастами своєї справи, викладачі вносять значний  вклад у становлення та розвиток відділу, виховують велику кількість музикантів. Випускники відділу вступають до вищих навчальних закладів, продовжують свій шлях, як солісти оркестрів, або як викладачі по всій Україні та за її межами.

Програма навчання на відділі  розрахована  6 або 8 років, в залежності від віку дітей які вступають до школи. Навчання проводиться за навчальними програмами, розробленими Міністерством культури України  та програмами , розробленими викладачами відділу.

Крім індивідуальних уроків спеціальності, учні відвідують групові уроки хору, сольфеджіо, музичної літератури, виступають учасниками та солістами вокальних та інструментальних ансамблів. На відділі успішно працюють творчі колективи: оркестр, ансамбль бандуристів, ансамбль гітаристів, ансамбль домристів, дуети і тріо, які очолюють досвідчені висококваліфіковані спеціалісти.

Професіоналізм, терпіння і наполеглива  праця викладачів відділу дозволяє добиватись високих результатів новому поколінню юних музикантів.  Учні стають переможцями конкурсів різного рівня від міських і обласних до всеукраїнських і міжнародних:  "Квітневі зірки", "Дніпровські зорі", "Музичний калейдоскоп", "Срібний дзвін", "Джаз і юність", "Провесінь", "Україна моя", "Сузір’я талантів", «Акорди Хортиці»,

«Червона калина» та багато інших.

У  концертах для громадськості міста приймають активну участь викладачі,  учні та творчі колективи відділу. Сценічними майданчиками  їх виступів є загальноосвітні школи і бібліотеки, дитячі садочки, парки, спортивні майданчики, музей,  виставковий зал, дитячі будинки, а також Криворізький музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка.

Викладачі відділу прагнуть до нових творчих здобутків, пошуку нових організаційних форм та методів навчання, що дозволяє підвищувати ефективність виконавської підготовки учнів та надає змогу продовжувати й примножувати традиції виховання майбутнього професіонала та аматора музичного мистецтва.

© 2024, Криворізька школа мистецтв №2