Хоровий спів є найдавнішим видом музичного мистецтва та являє собою колективне виконання вокальної музики. У школі це один з найулюбленіших видів музичної діяльності дітей, яка викликає яскраві емоції, впливає на естетичні і моральні почуття, сприяє розвитку не лише музичних здібностей і голосу, а й мислення, мовлення, розширенню словникового запасу.
Вокально-хоровий відділ був засновано у 1961 році. Очулювала його Борисенко Г.Є. На відділі працювали: Борисенко Г.Є., Амелін В.П., Амеліна Л.
Учні Борисенко Г.Є. стали на відомими артистами: Соколовська Н. та Казимирова Н.– артисти Криворізького театру ім. Т.Шевченка, Бизова Н. – стала викладачем музичного училища, керівником хору «Соловейко», директором музичної школи № 13, Остапчук Ю. – закінчив Кишинівську консерваторію і працював в Кіроворгадській філармонії.
У 1975 році учнями та викладачами вокального відділу було поставлено оперу Г. Артемовського «Запорожець за Дунаєм».
У 1996 році на базі філіалу школи було відкрито вокальний відділ. Першою ластівкою була ЗаяцьТетяна, яка стала переможцем фестивалю «Співограй» в молодшій віковій категорії. А дуету ЗаяцьТетяні та Червінської Насті слухачі неодноразово аплодували.
Сьогодні на вокально-хоровому відділі працюють такі викладачі: Карпова Т.В., Городков Д.В., Онянова А.М., Горшкова І.О. Це талановиті творчі люди, які вчать терпеливо оволодівати мистецтвом співу, і, звісно, любові до музики.
Підтвердженням майстерності педагогів є участь і перемоги їх учнів та колектиктивів у Міжнародних, Всеукраїнських та регіональних конкурсах: «Соловейко», «Весна Рудани», «Співоча весна», «Срібне джерельце» та багато інших.
На відділі працює декілька дитячих колективів, а саме: два хори молодших класів (кер. Карпова Т.В.), вокальні ансамблі учнів молодших (кер. Карпова Т.В.) та старших класів і хор старших класів (кер. Городков Д.В.).
Колективне музичення, це той напрямок в роботі відділу, який допомагає розвинути в учнів дисциплінованість, цікавість, сценічну витримку, сприяє згуртованості учнів.
Багато учнів вокально-хорового відділу, продовжують навчання у вищих навчальних закладах, це: Каджаєва Д., Стрюцький Д., Пименова З., Сафоненко А., Гальма Н., Шапкіна Ю., Тимощук К.
Спів – один із самих демократичних видів мистецтва. І не даремно хорові колективи знаходяться в тісному творчому контакті з такими колективами школи, як: духовий оркестр, ансамбль струнних інструментів та оркестр народних інструментів.