Вокал, хор

Хоровий спів є найдавнішим видом музичного мистецтва та являє собою колективне виконання вокальної музики. У школі це один з найулюбленіших видів музичної діяльності дітей, яка викликає яскраві емоції, впливає на естетичні і моральні почуття, сприяє розвитку не лише музичних здібностей і голосу, а й мислення, мовлення, розширенню словникового запасу.

 

Вокально-хоровий  відділ був засновано у 1961 році. Очулювала його Борисенко Г.Є. На відділі працювали: Борисенко Г.Є., Амелін В.П., Амеліна Л.

 Учні Борисенко Г.Є. стали на відомими артистами: Соколовська Н. та Казимирова Н.– артисти Криворізького театру ім. Т.Шевченка,  Бизова Н. – стала викладачем музичного училища, керівником  хору «Соловейко», директором музичної школи       № 13, Остапчук Ю. – закінчив Кишинівську консерваторію і працював в Кіроворгадській філармонії.

У 1975 році учнями  та викладачами вокального відділу було поставлено оперу Г. Артемовського «Запорожець за Дунаєм».

У 1996 році на базі філіалу школи було відкрито вокальний відділ.  Першою ластівкою була ЗаяцьТетяна, яка стала переможцем фестивалю «Співограй» в молодшій віковій категорії. А дуету ЗаяцьТетяні та Червінської  Насті слухачі неодноразово аплодували.

 

Сьогодні на вокально-хоровому відділі працюють такі викладачі:          Карпова Т.В., Городков Д.В., Онянова А.М., Горшкова І.О. Це талановиті творчі люди, які вчать терпеливо оволодівати мистецтвом співу, і, звісно, любові до музики.   

 

Підтвердженням майстерності педагогів є участь і перемоги їх учнів та колектиктивів у Міжнародних, Всеукраїнських та регіональних конкурсах: «Соловейко»,  «Весна Рудани», «Співоча весна», «Срібне джерельце» та багато інших.

На відділі працює декілька дитячих колективів, а саме: два хори молодших класів (кер. Карпова Т.В.), вокальні ансамблі учнів молодших (кер. Карпова Т.В.) та старших класів і  хор старших класів (кер. Городков Д.В.). 

Колективне музичення, це той напрямок в роботі відділу, який допомагає розвинути в учнів дисциплінованість, цікавість, сценічну витримку, сприяє згуртованості учнів.

Багато учнів вокально-хорового відділу, продовжують навчання у вищих навчальних закладах, це: Каджаєва Д., Стрюцький Д., Пименова З., Сафоненко А., Гальма Н., Шапкіна Ю., Тимощук К.

 

Спів – один із самих демократичних видів мистецтва. І не даремно хорові колективи знаходяться в тісному творчому контакті з такими колективами школи, як: духовий оркестр, ансамбль струнних інструментів та оркестр народних інструментів.

© 2021, Криворізька школа мистецтв №2